4

 

O princeznách

a3

Pohádkové povídání o princeznách a vykouzlení princezen u nás ve škole bylo fajn, užili jsme si to.

 

 

Všechny fotografie - O princeznách

Recitační soutěž

R 1    R4    R6    R8    R10    R5    R7    R9 

 

 

V měsíci květnu proběhlo školní soutěžní kolo a pak následně krajské kolo v recitaci. Z naší třídy se zůčastnili skoro všichni žáci. Pečlivě se připravovali a velmi zdařile recitovali. Všechy za jejich recitační výstup opravdu moc chválím.                                            Do krajského kola postoupil David Navrátil.                 

R3    R11    V krajském kole se David Navrátil, ale do 3. místa se neumístil; vůbec to nevadí, důležitá je účast a pěkný přednes.               

kr. kolo

Branný den

bd 1Branný den v naší škole se vydařil počasím, náladou a hlavně programem. Jak se zachovat při požárním a chemickém poplachu jsme zvládli na výbornou. Hry pro zdatnost, povídání s městkou policií a hasiči o jejich práci nás bavila (hlavně prohlídka hasičského auta a policejního služebního auta). Důležitá pro nás byla i dopravní a zdravotní výchova.

 

 

Všechny fotografie - Branný den

Lyžařský výcvik

IMG 3172Pět kluků z naší třídy jelo na lyžařský výcvik do Říček v Orlických horách.Užili si sjezdové lyžování i jiné fajn aktivity na chatě a přijeli spokojeni s hezkými zážitky.

 

 

 

 

 

 

Všechny fotografie - Lyžařský výcvik

Zima, zima, zimička

arte natyPoslouchání pohádky, výtvarné tvoření ve světě fantazie, povídání si - to patří k činnostem z artefiletiky. Tentokrát se zimní tematikou. 

 

   

Všechny fotografie - Zima, zima, zimička

Vánoce - školní besídka

022 Vánoční besídka se tradičně uskutečnila v sále na Písku. Každá třída si připravila velmi pěkná vystoupení. Rodičům se líbila a společně jsme strávili příjemné předvánoční dopoledne.

 Fotka z našeho pěvecko recitačního pásma chybí, protože jeden z nás se nemůže fotit.

 

Všechny fotografie - Vánoce - školní besídka

Rozsvícení vánočního stromečku

V. sromečekKrásný adventní čas začal u nás ve škole rozsvícením vánočního stromečku  s koledami, vánočním cukrovím i dárky. Děkujeme

 

 

 

Všechny fotografie - Rozsvícení vánočního stromečku

Kukátko

IMG 2451Kukátko - to je přehlídka malých divadelních forem, pořádá ji naše škola pro žáky speciálních škol Pardubického kraje.Je to akce velmi oblíbená. Překvapili a nadchli nás taneční, herecké a zpěvní výkony dětí a celková divadelní výprava jednotlivých představení.

S tanečním kroužkem z naší třídy vystoupili Vojta Jokeš a Terezka Kolomazníková. Líbili se nám.

 

Všechny fotografie - Kukátko

Výlet - Macocha

Fotografie0232Ve spolupráci se ZŠ v Dlouhé Loučce se uskutečnil výlet do Moravského krasu na Macochu. Žáci naší třídy jeli společně se žáky 6. a 7. ročníku a 8. a 9. ročníku naší školy. Výlet jsme si opravdu všichni moc a moc užili.

Paní učitelka Panská napsala o tomto příjemném dnu velmi hezký, výstižný článek a připojila spoustu fotografií. Doporučuji k přečtení a k zhlédnutí - viz. ZŠ 8. a 9. ročník.

 

 

 

 

Všechny fotografie - Výlet - Macocha

Je nás víc

IMG 2312Do naší třídy nastoupila nová žákyně Natálka, Celkem je nás deset, tři holky a sedm kluků. Škoda, že jeden z nás na třídní fotce není a nemůže být. 

 

 

 

Všechny fotografie - Je nás víc

Výstava ovoce a zeleniny

Fotografie0228Navštívili jsme výstavu ovoce a zeleniny, pořádanou místními zahrádkáři. Prohlédli jsme si rozmanité vzorky z bohaté úrody, některé výpěstky byly krásně naaranžované. Vše se nám líbilo.

 

 

 

 

 

 

 

Všechny fotografie - Výstava ovoce a zeleniny

Mikuláš naděluje

Mikuláš se svými pomocníky nezapoměl přijít do naší třídy. Někteří se hodně báli dvou povedených čertů. Nejvíc Dominik; neměl čisté svědomí a tak sliboval a sliboval. Věřme, že nezůstane jen u slibů. Mikulášovi a andělům děkujeme za bohatou nadílku.

Všechny fotografie - Mikuláš naděluje

Vánoční vazby

IMG 2734   Vánoce se blíží a tak se připravujeme

Všechny fotografie - Vánoční vazby

Den na Střelnici

IMG 2421 Příjemné dopoledne jsme prožili na Střelnici při školní akci   branného typu. Připravené úkoly jsme zvládli velmi dobře a tak   nám chutnou odměnou byly opečené špekáčky.

 

 

 

Všechny fotografie - Den na Střelnici

Závody na koloběžkách

IMG 2322

V měsíci září p. učitelka Panská pro nás a ostatní žáky naší školy připravila závody na koloběžkách. Vše jsme si, jak se patří, užili. Věříme, že se tato akce bude v příštím roce opakovat.

 

 

 

Všechny fotografie - Závody na koloběžkách

 

euf

Dětský klub pro ZŠ Moravská Třebová
Projekt č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_077/0007918 je financován z OP Zaměstnanost a ESF.
Termín realizace: 1. 8. 2018 - 30. 6. 2021

Projekt cílí na rozšíření nabídky péče o děti 1. stupně v době mimo školní vyučování ve speciální ZŠ M.Třebová. Nově zřízené zařízení péče o děti 1. stupně ZŠ umožní rodičům našich žáků kompenzovat jejich znevýhodnění na trhu práce, které bývá často dáno nezbytností zajistit péči o dítě v době mimo školní vyučování. Kapacity školní družiny nedokáží pokrýt především poptávku žáků ze 3.-5. ročníků, proto pro ně zprovozníme Dětský klub. Žákům 1.st. také nabídneme účast na příměstském táboře.


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO“Zvýšení kvality vzdělávání”
registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_22/0002697
operační program pro vývoj a výzkum.