8a9

 

V aquaparku

20190624 112444A je to tady! Poslední týden školního roku a před námi vytoužené prázdniny! Učebnice jsou už odevzdány, všechny závěrečné písemky napsány, teplota ve stínu šplhá ke třicítce... Tak co jiného, než vzít plavky a hurá na koupaliště! V dopoledních hodinách je tu celkem klid, tak nám nic nebrání v tom, abychom si zaplavali ve velkém bazénu, jezdili donekonečna na skluzavce i tobogánu, zaskákali si v houpacím bazénu,... Po chvilce odpočinku se občerstvili nanukem či hranolkami a zase znova do vody. Krásně jsme si to užili a teď už opravdu hurá na prázdniny!!!

Všechny fotografie - V aquaparku

Recitační soutěž

20190514 104853Krajské kolo recitační soutěže je pro naši třídu už tradičně každoroční výzva. Letos si žáci 8. a 9. ročníku připravili pohádkové pásmo pod názvem Jak liška napálila medvídky. Nejprve jsme s recitací museli uspět na školním kole, a tam se nám podařilo se probojovat až do ,,kraje". Všichni žáci naší třídy odrecitovali jak nejlépe uměli, přesto se nám bohužel nepodařilo získat žádnou z krásných cen a skončili jsme až na 4. místě. Ale i tak jsme si celé dopoledne krásně užili!

Všechny fotografie - Recitační soutěž

Třebovské hradisko

20190416 103355Poslední den před velikonočním volnem jsme využili k výletu do přírody. Počasí nám přálo, tak jsme s našimi nejstaršími zvládli za dopoledne ujít 10 km. Obešli jsme Třebovské hradisko po vrstevnici, nakonec jsme zdolali i posledních 400 m a vyškrábali se na vrchol ve výšce 550 m. Odměnou nám bylo občerstvení v podobě opečených špekáčků a na doplnění energie i nějaká ta velikovoční sladkost. V průběhu cesty jsme nazaháleli. Poznávali jsme stromy podle prvních jarních rašících lístků, jarní květiny. Na vrcholu kopce jsme se seznámili s historií Třebovského hradiska. Na velikonoční prázdniny jsme odcházeli unaveni, ale spokojeni, obohaceni o nové poznatky z historie našeho města.

Všechny fotografie - Třebovské hradisko

Projektové vyučování

20190318 092844Letošní jaro máme spojené s Projektem Historie Moravské Třebové. Seznámili jsme se s historií města, zaměřili jsme se na nejdůležitější památky, jako je morový sloup, sousoší Kalvárie, schody mrtvých, kostel Povýšení sv. Kříže a zámek. Objekty jsme postupně navštívili, nafotili, řekli si nejdůležitější informace z jejich historie.

Všechny fotografie - Projektové vyučování

Lyžařský výcvik

IMG 3185Týden po jarních prázdninách se již tradičně žáci naší školy vypravili na lyžařský výcvik, který probíhal v Říčkách v Orlických horách. V letošním roce si pobyt náramně užili nejen proto, že letošní zimní měsíce byly štědré na velké přívaly sněhu, ale také v tomto týdnu vyšlo krásné slunečné počasí. Zážitky z lyžování byly doplněné spoustou legrace při společných večerních hrách a také nezapomenutelné stezce odvahy.

Všechny fotografie - Lyžařský výcvik

Bruslení

20190117 105241V hodinách tělesné výchovy pravidelně využíváme možnost navštěvovat zimní stadion. Škola žákům poskytuje k zapůjčení brusle, a tak na konci školní docházky tu není nikdo, kdo by nezvládl alespoň základy bruslení. Tímto bychom také chtěli poděkovat Technickým službám města Moravské Třebové, že nám to pravidelně umožňuje. Děkujeme.

Všechny fotografie - Bruslení

Bobování

20190108 122121Konečně jsme se dočkali! V týdnu po vánočních prázdninách meteorologové varovali před přívaly sněhu, lavinovým nebezpečím na horách, ale my jsme z oken nedočkavě pozorovali narůstající sněhovou čepici. V hodině telesné výchovy jsme s novými boby, které nám nadělil ,,Ježíšek", vyrazili na blízký uměle upravený kopec na ulici Nová. A parádně jsme si to užili! 

Všechny fotografie - Bobování

Mikuláš

20181205 104152Nastal adventní čas a s ním přichází spousta lidových obyčejů a tradic. V pondělí byl ve vestibulu naší školy rozsvícený vánoční stromek a naši žáci vyslechli koledy, obdrželi mnoho krásných dárků, ochutnali první vánoční cukroví a dostali mnoho sladkostí. V úterý jsme se vypravili na ,,barborky", aby nám třešňové květy zkrášlily školní interiéry v předvánočním čase. A ve středu všechny třídy od nejmenších předškoláků až po žáky praktické školy navštívil Mikuláš s anděly a samozřejmě nemohli chybět ani čerti.

Všechny fotografie - Mikuláš

Chroustovice

received 497703200714299 I v letošním roce se žáci 8. a 9. třídy vypravili na exkurzi do Chroustovic. V rámci projektu ,,Technické a přírodovědné vzdělávání " si prošli stanovišti mnoha oborů, vyzkoušeli si práci v různých dílnách, zasoutěžili si se školou z Lanškrouna a ještě si odvezli domů spoustu dárečků a vlastnoručních výrobků. Celé dopoledne se nám moc líbilo a těšíme se na další spolupráci.

Všechny fotografie - Chroustovice

Zkouška na Kukátko


20181115 122540Celý měsíc listopad byl ve znamení příprav na přehlídku malých divadelních forem Kukátko, které pořádá již tradičně naše škola pro žáky speciálních škol Pardubického kraje. Žáci 8. a 9. ročníku si letos připravili pohádku Princezna Rozmařilka. V hodinách pracovního vyučování se vytvářely kulisy, šily kostýmy, v hodinách KSV (komunikační a slohové výchovy) se zkoušely a procvičovaly texty. Snad jsme dobře připraveni a už se moc těšíme! Teď už nám zbývá jen pár dní a nezbývá než popřát: Zlomte vaz!

Všechny fotografie - Zkouška na Kukátko

Výlet na Macochu

20181023 103215Ve spolupráci se Základní školou v Dlouhé Loučce jsem se vypravili na výlet do Moravského krasu. Užili jsme si krásný, i když už poněkud chladný, podzimní den nabitý zážitky. Prohlédli jsme si Punkevní jeskyni, obdivovali jsme tisícileté krápníky, svezli jsme se po řece Punkvě na lodičkách, trošku jsme se báli, ale o to více si to užívali, třeba když jsme proplouvali nad padesátimetrovou hloubkou.

Všechny fotografie - Výlet na Macochu

Hrou proti AIDS

20181004 104815Již tradičně se žáci 8. a 9. třídy naší školy zúčastnili zábavného výukového programu Hrou proti AIDS pořádaného pod záštitou Střední zdravotnické školy ve Svitavách zaměřeného na prevenci nechtěného těhotenství a sexuálně přenosných infekcí včetně AIDS. Žáci prošli postupně pěti stanovišti, kde formou interaktivní hry plnily rozličné úkoly. Za splnění úkolů získávali body.

Všechny fotografie - Hrou proti AIDS

Den na koloběžkách

IMG 2342Páteční dopoledne dne 21. září jsme strávili na Knížecí louce. Žáci 8. a 9. ročníku celé dopoledne pomáhali při organizci závodů na koloběžkách. Zúčastnili se všechny třídy, mladší žáci jezdili na menších a starší žáci na větších koloběžkách. Vždy ve dvojici změřili své síly na malém okruhu cyklostezky. 

Všechny fotografie - Den na koloběžkách

Na rozhledně

20180906 102448V prvním týdnu nového školního roku jsme za krásného slunečného počasí vyrazili na celodopolední vycházku na rozhlednu a pak do Pekla. Na rozhledně jsme se nejen rozhlédli, ale i pojmenovali všechny okolní kopce a také vzdálené hory na obzoru. Opekli jsme si špekáčky, chvíli vydechli a pak jsme pokračovali ve vycházce ke studánce do Pekla. 

Všechny fotografie - Na rozhledně

 

euf

Dětský klub pro ZŠ Moravská Třebová
Projekt č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_077/0007918 je financován z OP Zaměstnanost a ESF.
Termín realizace: 1. 8. 2018 - 30. 6. 2021

Projekt cílí na rozšíření nabídky péče o děti 1. stupně v době mimo školní vyučování ve speciální ZŠ M.Třebová. Nově zřízené zařízení péče o děti 1. stupně ZŠ umožní rodičům našich žáků kompenzovat jejich znevýhodnění na trhu práce, které bývá často dáno nezbytností zajistit péči o dítě v době mimo školní vyučování. Kapacity školní družiny nedokáží pokrýt především poptávku žáků ze 3.-5. ročníků, proto pro ně zprovozníme Dětský klub. Žákům 1.st. také nabídneme účast na příměstském táboře.


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO“Zvýšení kvality vzdělávání”
registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_22/0002697
operační program pro vývoj a výzkum.